Az utóbbi pár hónapban több olyan sráccal találkoztam, akik nem egyértelműen jobbkezesek.
Tamás: "Kétkezes vagyok."
Ricsi: "Keresztdominanciám van."
Feri: "Átszoktattak."
Balázs: "Látens balkezes vagyok."
Vajon mindegyiküknél ugyanaz a helyzet?
Lassú víz partot mos
2014. január 29., szerda
2013. október 9., szerda
A török szőnyeg és lakótársai
Végre megérkezett! 2 napja erre várok, hogy szállítsák. És ma beállított vele egy nagyon jóvágású török fiatalember. (Na, őróla sajnos nincsen kép...) Íme a szőnyeg:
A kép nem túl jó, de ennyire telik tőlem. Egyelőre. Sajnos ennek nagyrésze műszál, de tizedannyiba kerül, mint gyapjú-selyem perzsa társai. És hogy miért zöld? Hogy passzoljon a szoba többi díszéhez:
Ejnye! A fényképezést még gyakorolnom kell. Ezen ugyanis a sok zöldet akartam volna hangsúlyozni. Talán a következőn jobban látszanak a növénykék. Összeraktam a Norbi asztalát, hogy legyen majd min varrnom, és így a virágok is több fényt kapnak.
Egy kínai boltban láttam pont olyan mintájú kerámiakaspót, mint a tiffany alja. Hát lehet, hogy beszerzem :)
Utolsó hír, hogy tegnap bekapcsolták a fűtést. Ezek után már szakmai bejegyzés fog következni, méghozzá az IT témakörében. (Készül a konnektivizmus beadandóm :)
A kép nem túl jó, de ennyire telik tőlem. Egyelőre. Sajnos ennek nagyrésze műszál, de tizedannyiba kerül, mint gyapjú-selyem perzsa társai. És hogy miért zöld? Hogy passzoljon a szoba többi díszéhez:
Ejnye! A fényképezést még gyakorolnom kell. Ezen ugyanis a sok zöldet akartam volna hangsúlyozni. Talán a következőn jobban látszanak a növénykék. Összeraktam a Norbi asztalát, hogy legyen majd min varrnom, és így a virágok is több fényt kapnak.
Mondom: zöldek és nem feketék! Á, mindegy... A végére azért még teszek egy jobban sikerültet, amin látható az újraültetett aloe és a legújabb szerzemény, a borostyán is.
Utolsó hír, hogy tegnap bekapcsolták a fűtést. Ezek után már szakmai bejegyzés fog következni, méghozzá az IT témakörében. (Készül a konnektivizmus beadandóm :)
2013. szeptember 19., csütörtök
Biorezonanciám, aurám, kandidám és a többim
Ma túlestem a biorezonancia-mérésen, kezemben a diagnózis és a terápiajavaslat. Kb. fél 1-től 2-ig tartott a vizsgálat. Dóri (a nálam két évvel idősebb kineziológus, aki mellesleg közgázt végzett eü-menedzsmenten) összedugta a laptopját a rezgésmérő dobozzal, a fejemre meg tett egy pántot. Bár mint később elárulta, erre nincs is szükség, mert a gép enélkül is be tud mérni. Magunk elé vettünk 1-1 pohár vizet, ő pedig az űrlapomat és néhány alap-eü-kérdés után kezdődött is az analízis. A képernyőt (ahol angol szavak jelentek meg) ő nézte, és közben mondta-írta, hogy mit lát. Egyszer kellett felállnom, hogy ránézzek az aurámra. Hát, rám van csavarodva valami köd. Még az is lehet, hogy valami halottnak a lelke. A segítő szakmabeliekkel előfordulhat az ilyesmi, főleg Pesten. Na de ez lényegtelen, leszedte rólam Dóri a géppel. (Most nem is tudom, hogy nevessek-e vagy sírjak...)
Szóval most összegzem nektek, hogy mi minden derült ki rólam 10 ezer forintért.
A vesém, mellékvesém és a hidratáltságom kiváló. Az agyi funkcióm, a sejtvitalitásom és a sejtregenerációm normál. Az immunrendszerem és az oxigénfelvételem közepes, vagyis ezzel van gáz. Többet kell a szabadba mennem. Hm. A kémhatásom abszolút lúgos. Az energetikai korom 22 év, az anyagcsere korom pedig 30 év. De az idegrendszeri reakcióm túl alacsony. Azt mondta, hogy tompa vagyok. Ez vagy a mostani életállapotomból adódik, vagy a csavarodós szellemtől. Van egy csomó allergiám: ételallergia fehérborra, mustárra, tőkehalra, parmezánsajtra, zselatinra; pollenallergia mogyoróra, hársfára és szilfára; állatallergiám pedig kutyára és csirketollra.
Van bennem egy rakás méreganyag. Például brutálisan sok fogászati fém, azaz amalgám, aminek a fő összetevője a higany. Hiába cseréltettük le kb. 10 éve az összes amalgámtömésemet, most hogy méregtelenítek, hirtelen ennek a méregnek az aránya lett a legnagyobb és nagyon küzd vele a vesém (vagy a májam?). Második helyen az ételadalékok szerepelnek, ami kapcsán különösen kéne ügyelnem a romlott ételekre, penészre, meg ilyesmire. Külön mérte az egyéb nehézfémeket és az ipari mérgeket, de összességében az ólom az amalgámot is megelőzi. Ezzel egyrészt nem lehet mit kezdeni, mert ez Budapest, másrészt viszont sürgősen ki kell dobni az összes grafitceruzámat. Brühühü :(
Most következnek a paraziták. A vírusok, férgek és protozonok tűrhető létszámban vannak jelen. Ám a baktériumok a határértéken vannak, méghozzá az arcüregem van begyulladva - minden bizonnyal a gyökérkezelt fogam miatt. (Amőbám is van szép számmal, de ezzel nem foglalkozunk.) A bajt a gombák okozzák, egész pontosan a Candida. Az a jó benne, hogy megköti a nehézfémeket. Hogy mi a rossz, arra muszáj volt most egy cikket keresnem. Ez egy természetes gomba, ami a bélflórát erősíti. A femina.hu szerint ezek a legáltalánosabb tünetek:
A főbb lelki folyamataimról most nem írok, pedig nagyon beletelált a közepébe, hanem inkább összecsomagolom és elviszem jövő héten pszichodrámára. A főbb testi folyamataimról ellenben igen:
Ennyit a diagnózisról és most jöjjön a terápia.
Javasolt lélekcsepp: Bach vadrózsa és fűzfa (Magyarázat: A Bach-virágterápia módszert dr. Edward Bach az 1930-as években dolgozta ki. Észrevette, hogy bizonyos növények rezgése megfelel adott lelki problémáknak. Ezeknek a gyógyító erejű növényeknek az energiáját megfelelő módszerrel kinyerve a lélekre ható, tehát nem hatóanyag elvű gyógyszer nyerhető.)
Javasolt táplálékkiegészítők:
Szóval most összegzem nektek, hogy mi minden derült ki rólam 10 ezer forintért.
A vesém, mellékvesém és a hidratáltságom kiváló. Az agyi funkcióm, a sejtvitalitásom és a sejtregenerációm normál. Az immunrendszerem és az oxigénfelvételem közepes, vagyis ezzel van gáz. Többet kell a szabadba mennem. Hm. A kémhatásom abszolút lúgos. Az energetikai korom 22 év, az anyagcsere korom pedig 30 év. De az idegrendszeri reakcióm túl alacsony. Azt mondta, hogy tompa vagyok. Ez vagy a mostani életállapotomból adódik, vagy a csavarodós szellemtől. Van egy csomó allergiám: ételallergia fehérborra, mustárra, tőkehalra, parmezánsajtra, zselatinra; pollenallergia mogyoróra, hársfára és szilfára; állatallergiám pedig kutyára és csirketollra.
Van bennem egy rakás méreganyag. Például brutálisan sok fogászati fém, azaz amalgám, aminek a fő összetevője a higany. Hiába cseréltettük le kb. 10 éve az összes amalgámtömésemet, most hogy méregtelenítek, hirtelen ennek a méregnek az aránya lett a legnagyobb és nagyon küzd vele a vesém (vagy a májam?). Második helyen az ételadalékok szerepelnek, ami kapcsán különösen kéne ügyelnem a romlott ételekre, penészre, meg ilyesmire. Külön mérte az egyéb nehézfémeket és az ipari mérgeket, de összességében az ólom az amalgámot is megelőzi. Ezzel egyrészt nem lehet mit kezdeni, mert ez Budapest, másrészt viszont sürgősen ki kell dobni az összes grafitceruzámat. Brühühü :(
Most következnek a paraziták. A vírusok, férgek és protozonok tűrhető létszámban vannak jelen. Ám a baktériumok a határértéken vannak, méghozzá az arcüregem van begyulladva - minden bizonnyal a gyökérkezelt fogam miatt. (Amőbám is van szép számmal, de ezzel nem foglalkozunk.) A bajt a gombák okozzák, egész pontosan a Candida. Az a jó benne, hogy megköti a nehézfémeket. Hogy mi a rossz, arra muszáj volt most egy cikket keresnem. Ez egy természetes gomba, ami a bélflórát erősíti. A femina.hu szerint ezek a legáltalánosabb tünetek:
- Kellemetlen lehelet.
- Erőteljes hajhullás.
- Éjszakai verejtékezés.
- Viszketés, bőrpanaszok, akne.
- Krónikus hasmenés vagy székrekedés.
- Hullámzó kedélyállapot, csökkent libidó.
- Fekélyes fájdalom, bélgázok, hasi puffadás.
- Állandó éhségérzet, diéta ellenére is makacs túlsúly.
- Gyakori felfázás, hólyaghurut, megnőtt hüvelyváladékozás.
- Fejfájás, súlyos esetben egyre gyakrabban előforduló migrén.
- Kimerültség, levertség, állandó fáradtságérzet, koncentrációs zavarok.
A főbb lelki folyamataimról most nem írok, pedig nagyon beletelált a közepébe, hanem inkább összecsomagolom és elviszem jövő héten pszichodrámára. A főbb testi folyamataimról ellenben igen:
- agy-idegrendszer: tompaság, krónikus fáradtság, depresszió
- endokrin rendszer: pajzsmirigy alulműködés. (Azt mondta egyébként, hogy ez lehet gyerekkori dolog is, ezért voltam mindig is hízékony.)
- vizeletkiválasztó rendszer: a vesében és a hólyagban is kandida van
- emésztőrendszer: na az epém az, ami az egész vizsgálatban a legelborzasztóbb. Állítólag. És a májamnak is szüksége van egy tisztításra. Anyagcsere-problémáim vannak és elkélne egy vastagbéltisztítás is.
- vér: CANDIDA, gyulladás
- gerinc: lumbális rész (derék) - vagyis fáj a derekam
- fogak: a gyökértömést meg kell nézetni, mert ez egy gyulladásgóc. (De ha a népi gyógymódhoz ragaszkodok, akkor rágjak szegfűszeget!)
- bőr: érzékeny
Ennyit a diagnózisról és most jöjjön a terápia.
Javasolt lélekcsepp: Bach vadrózsa és fűzfa (Magyarázat: A Bach-virágterápia módszert dr. Edward Bach az 1930-as években dolgozta ki. Észrevette, hogy bizonyos növények rezgése megfelel adott lelki problémáknak. Ezeknek a gyógyító erejű növényeknek az energiáját megfelelő módszerrel kinyerve a lélekre ható, tehát nem hatóanyag elvű gyógyszer nyerhető.)
Javasolt táplálékkiegészítők:
- Immun Supreme, mikroalga-készítmény, ami Chlorellát, Spirulinát és vörösalgát tartalmaz - ez segít kiüríteni a fémeket (mert legnagyobb gondja az epe-vese-májamnak az amalgám és ólom ürítése) és erősíti az immunrendszert. Allergia és reflux ellen is jó. Növeli a szellemi és fizikai hatékonyságot - kávé helyett. (A moszatok is algafélék ám!)
- Colostrum: segít fenntartani az egészséges bélflórát: tehén-előtej, természetes immunglobin. Megvéd a candidától, antioxidáns, zsírégető, emésztésjavító, hangulat- és koncentrációerősítő.
- Omega-3 Halolaj: haj-bőr-köröm, immunrendszer erősítése, allergia enyhítése, és mert a gép kihozta nekem 100%-ra.
- Májtisztító: mert ezt már a kispesti masszőrbácsi is megmondta :)
- Raspberry Ketone: mert a gép szerint erre is nagy (100%) szükségem van. Zsírégető, anyagcsere-fokozó.
- Iron Formula: vas a hajhullás ellen. Ezt majd csak a nehézfémürítő kúrák után érdemes.
- Reg-Enor - ez a kandidaölő, de majd csak januártól szánom rá magam. Támogatja az epe és a máj működését, tisztulását. Segíthet az ízületek tisztulásában.A candida kipusztításához ajánlott kúra alatt a regenor nevű szert kell inni. Ez ideális esetben 6 (!) hónapig tart és eközben tartózkodni kell az élesztőtől, cukortól, tejtermékektől és vöröshústól. Mellesleg a lúgosítás miatt nincs gyümölcs se. Talán megoldja a hiányt a napi két kis pirítós? Szóval ebbe a kúrába max januártól fogok bele és kérek a nénitől (akinek még mindig nem tudom a nevét) étrendjavaslatot is.
Megtudtam a kölcsönkapott könyvből (Ferenczy László: Egészségkönyv), hogy a méreg, a harag, a frusztráció és a bánat savas környeztet okoz, a candida pedig ebben szaporodik. Dr. Tullio Simoncini szerint a tumoros folyamatok kiindulópontja a szervezetben elkezdődő gombásodás, ennek alapja pedig a szervezet salakosodása, savasodása. Eli Mecsnyikov, Nobel-díjas tudós szerint a betegségek és a korai öregedés oka a vastagbélben zajló önmérgeződés, mely megakadályozható. Paracelsus: "A halál a bélben lakozik."
A túlsúly lelki oka, hogy önmagam és a világ közé "falat" építek. Az önbizalomhiányról, a pótcselekvésről és az önkontroll hiányáról szól. Egy egyiptomi piramison talált felirat, i.e. 3000 körül: "Az ember az egynegyedén megél annak, amit eszik. A másik háromnegyed részből az orvosa él meg."
A pajzsmirigy-betegségek akkor jelentkezhetnek, ha az az érzésünk, hogy mindig lenyeljük a haragunkat vagy az élet igazságtalan velünk. Alulműködés esetén az "elégtelenség" érzése, az önkifejezés visszaszorítása, gátoltsága húzódhat a háttérben.
Hát így néz ki a helyzet - ahogy öreganyám mondaná. A lelki oldalról majd jövő csütörtökön beszámolok.
2013. szeptember 18., szerda
Tekerés Itáliában, gombanapi menü, edzés Danival
A mai beszámoló a fenti 3 cím köré csoportosul (aminek a formázását is megtanultam már így a második bejegyzésre...).
Tegnap video cyclingon az olasz hegyekben bringáztunk, Como és Nessa (?) környékén. Ez a Tamás egy jó edző. A mellettem tekerő idősebb nőtől 10 percenként megkérdezte, hogy jól van-e. És az egész videózás csak önszorgalom: a saját laptopját hozza. Szép út volt, megint őszi táj, meredek szerpentinek. Az autók minket előznek, mi pedig a profi bringásokat. Na, az utóbbi különleges érzés!
A mai gombanap ajánlata: Gombás cukkinileves és Lazac gombaágyon:
Az második kép kevésbé néz ki jól, de finomabb volt. A hagymanélküli levesen a tárkony sem tudott segíteni. Egyetlen mentsvára a gomba alá csempészett szalonnadarabkák. A lazac mindenhogy finom, főleg ha nem csak 250, hanem 800 g van belőle. Maradt holnapra is - mindenből a fele.
És végül az esti személyi edzésről. Ez a Dani egy jófej, barátságos, lelkiismeretes ember. A párja is napközis :) Először egy labirintuson keresztül felmentünk egy angolterembe (asztalok, székek, táblán szavak - vicces), ahol kikérdezett az eü. állapotomról és a sportmúltamról. Azt is lejegyzetelte, hogy mi a célom: hirtelen erre azt mondtam, hogy fogyni 5 kilót és ledolgozni a hellóhájakat. És testzsírt mértünk. Most éppen 71,5 kiló voltam (tehát az elmúlt 3 hétben semmit nem fogytam), aminek 30%-a zsír, 30%-a izom. (Azért ez egy kicsit komolyabb gép volt, mint a physiomins néninél.) Azt mondta, hogy ez jó arány. Ellenben a nők normális testzsírszázaléka 20 körül van. Szóval ahogy utólag számoltam, ez alapján kb 24 kiló zsír van rajtam, de csak 16-nak kéne lenni. Ha viszont fogyok 5, na jó, mondjuk 6 kilót, akkor a 65 20 %-a 13. Tehát 24-13=11 kiló zsírt kell elégetnem. Na. Ez szép perspektíva. Kíváncsi leszek az edzéstervemre. A beszélgetés után lementünk az edzőterembe és kezdődött a felmérés - egy bemelegítéssel: fejkörzés, karkörzés, törzshajlítások, láblendítés, négykézláb homorít-domborít, támadóállásban nyújtás. Utána stopperrel megmérte, mennyi ideig tudom magam fekvőtámaszban tartani, ugyanezt oldalvást egy kézzel, hasonfekve kéz- és lábemeléssel, falnál kínai kisszékben. Megnézte, hogy négykézláb milyen szépen tudom vízszintben tartani az ellentétes kar-lábamat, majd megszámoltuk, hogy hány könnyített fekvőt, terpeszguggolást és teljes felülést tudok. Asszem, ennyi. Persze, mint kiderült, érkezéskor a portán be kellett volna fizetnem a 3 edzés díját és adtak volna egy cetlikét, amivel a Dani igazolja, hogy nem zsebre dolgozik. Ugyanúgy, mint a csoportos órákra a belépőjegyet beszedi az edző. Csak én szőke ezt nem tudtam, ezért utólag intézkedtem. Időpontot is egyeztettünk: legközelebb két hét múlva hétfőn találkozunk, mert neki a jövő hete sűrű. Hát jó, már várom. A 3. edzés végén ímélben fogja elküldeni a tervet. Ha kíváncsiak lesztek, majd megosztom!
Tegnap video cyclingon az olasz hegyekben bringáztunk, Como és Nessa (?) környékén. Ez a Tamás egy jó edző. A mellettem tekerő idősebb nőtől 10 percenként megkérdezte, hogy jól van-e. És az egész videózás csak önszorgalom: a saját laptopját hozza. Szép út volt, megint őszi táj, meredek szerpentinek. Az autók minket előznek, mi pedig a profi bringásokat. Na, az utóbbi különleges érzés!
A mai gombanap ajánlata: Gombás cukkinileves és Lazac gombaágyon:
Az második kép kevésbé néz ki jól, de finomabb volt. A hagymanélküli levesen a tárkony sem tudott segíteni. Egyetlen mentsvára a gomba alá csempészett szalonnadarabkák. A lazac mindenhogy finom, főleg ha nem csak 250, hanem 800 g van belőle. Maradt holnapra is - mindenből a fele.
És végül az esti személyi edzésről. Ez a Dani egy jófej, barátságos, lelkiismeretes ember. A párja is napközis :) Először egy labirintuson keresztül felmentünk egy angolterembe (asztalok, székek, táblán szavak - vicces), ahol kikérdezett az eü. állapotomról és a sportmúltamról. Azt is lejegyzetelte, hogy mi a célom: hirtelen erre azt mondtam, hogy fogyni 5 kilót és ledolgozni a hellóhájakat. És testzsírt mértünk. Most éppen 71,5 kiló voltam (tehát az elmúlt 3 hétben semmit nem fogytam), aminek 30%-a zsír, 30%-a izom. (Azért ez egy kicsit komolyabb gép volt, mint a physiomins néninél.) Azt mondta, hogy ez jó arány. Ellenben a nők normális testzsírszázaléka 20 körül van. Szóval ahogy utólag számoltam, ez alapján kb 24 kiló zsír van rajtam, de csak 16-nak kéne lenni. Ha viszont fogyok 5, na jó, mondjuk 6 kilót, akkor a 65 20 %-a 13. Tehát 24-13=11 kiló zsírt kell elégetnem. Na. Ez szép perspektíva. Kíváncsi leszek az edzéstervemre. A beszélgetés után lementünk az edzőterembe és kezdődött a felmérés - egy bemelegítéssel: fejkörzés, karkörzés, törzshajlítások, láblendítés, négykézláb homorít-domborít, támadóállásban nyújtás. Utána stopperrel megmérte, mennyi ideig tudom magam fekvőtámaszban tartani, ugyanezt oldalvást egy kézzel, hasonfekve kéz- és lábemeléssel, falnál kínai kisszékben. Megnézte, hogy négykézláb milyen szépen tudom vízszintben tartani az ellentétes kar-lábamat, majd megszámoltuk, hogy hány könnyített fekvőt, terpeszguggolást és teljes felülést tudok. Asszem, ennyi. Persze, mint kiderült, érkezéskor a portán be kellett volna fizetnem a 3 edzés díját és adtak volna egy cetlikét, amivel a Dani igazolja, hogy nem zsebre dolgozik. Ugyanúgy, mint a csoportos órákra a belépőjegyet beszedi az edző. Csak én szőke ezt nem tudtam, ezért utólag intézkedtem. Időpontot is egyeztettünk: legközelebb két hét múlva hétfőn találkozunk, mert neki a jövő hete sűrű. Hát jó, már várom. A 3. edzés végén ímélben fogja elküldeni a tervet. Ha kíváncsiak lesztek, majd megosztom!
2013. szeptember 17., kedd
Egészséges, karcsú új évet!
Ez életemben az első tanév, amit hétköznapok tekintetében igen bizonytalanul kezdek. Mert hát péntek-szombaton ott az egyetem (szerencsére), de mi van a többi nappal? Ki osztja be az időmet, mihez alkalmazkodjak? Tekintsem úgy, mint meghosszabbított nyáriszünet? (Ha kinézek az ablakon, a legkevésbé sem a nyár jut eszembe.) Csak várakozás és találgatás. Egy októberi munkahely ígéretével. Szóval az előzőekben leírtak csak ennek a pár hét nyűglődésnek a kérdései. De lássuk csak, mivel telik hasznosan ez a szeptember.
A zumba és pilates mellett idén nekivágtam a spinning-edzéseknek is. Alapvetően heti 2x járok F. Gáborhoz a life1-be, de néha Györgyihez is benézek, ma pedig Video Cyclingra megyek K. Tamáshoz. Múlt héten már voltam és nagyon tetszett: a francia Alpokban tekertünk. És mivel ő személyi edző is, ezért alig ül a bringáján, inkább a "gyerekek" között sétál jó tesitanár módjára és hibát javít. Engem a múltkor leszállított a bicikliről és feljebb kellett tennem a nyerget. Egyébként az állapotomat tekintve mindent bírok, kivéve a 100 feletti tempójú kiállásokat és futásokat. Majd szólok, ha már az is megy.
És ismét témánál vagyunk: a személyi edző. Nyár végére annyira felhergelődtem alakformálás terén, hogy elhatároztam: személyi edzőt fogadok. No persze csak 3 alkalomra, hogy elindítson a formálódás útján. A life1 listáját végigböngészve 2 fogyókúrás szakembert találtam, közülük a csajnak írtam. Ímélt. Mire válaszolt, hogy adjak meg elérhetőséget. Ekkor írtam sms-t. Ezek után sms-ben közölte, hogy majd felhív. Ezt megtette kétszer, és többet nem hallottam róla. Hm. Nyilván lecsekkolt fb-on. Mindenesetre nem adtam fel, következett Cz. Dani, akinek ugyanazt az ímélt küldtem el. Pár órán belül jött a válasz, hogy akkor találkozzunk jövő szerdán a life1-ben, vizet és törölközőt hozzak. Na ez lesz holnap. Majd beszámolok.
A testmozgás mellett kúrám másik fontos része a testkezeléscsomag, amit itt vettem:
www.testfogyasztas.hu
4 dolog van benne:
- 70 fokos "szauna"
- izomstimulálás (ez olyasmi, mint a fizioterápia)
- nyirokmasszázs (mintha maxicsizmákkal mérnék a vérnyomásod)
- vákuum (a narancsbőrt vasalják ezzel a "porszívóval")
Ezekről és a hatásukról írhatnék bővebben is, de szerintem a fenti leírások elég lényegretörőek.
A harmadik komponens a diéta. Méghozzá szigorú és fehérjealapú. Fő célja a lúgosítás. A tejről eddig is tudtuk, hogy értéktelen és hízlal, kidobni! Tilos a paradicsom-paprika-hagyma. Miért is? Talán, mert savasítanak. (Vagy mert a paradicsomban sok a cukor, a paprikának meg nehéz megemészteni a héját.) Nem eszünk gyümölcsöt (legalábbis még 2 hétig), mert tele van cukorral. Kivéve a napi egy citrom leve éhgyomorra, ami lúgosít és elűzi az éhséget. És persze gabonatermékeket sem fogyasztunk a szénhidrátok miatt. Mi marad? Hús, sajt, tojás, joghurt és az összes többi zöldségféle. És akár hiszitek, akár nem, egész jól bírom. Persze 2 hét alatt kb 2 kiló ment le, de lesz ez még másképp is. Főleg, ha csütörtökön megmondja a biorezonancia-mérés, hogy mi a bajom. Na de erről is majd később.
A háromösszetevős fogyókúra mellett életrendezési gyakorlatokat is végzek. Tegnap pl. vettem a WC-be egy cuki falraakasztós polcot és miután több órát smirgliztem, lefestettem a loggia korlátját. Tegnapelőtt pedig kipakoltam az egész szekrénysorból és arrébbtoltam a szekrényeket egy nagyarasszal. A visszapakolás még nincs teljesen kész, de koncepcióváltás következtében az olasz és német nyelvkönyveimet bezacskózva fel fogom tenni a beépített szekrénybe. Ééés előveszem a varrógépet. A függönyt és a díszpárnákat kiszabtam, már csak összehúzószalagot és cipzárt kell venni, és indulhat a gép! Van még rá alig 2 hetem. Szeptember 22. az őszi napéjegyenlőség, na addigra szeretném kicserélni a dizájnt. Majd küldök képet az új szobámról.
Szóval így indul ez a bizonytalan év. Remélem, ez az indítóhónap meghozza gyümölcsét és jobban fogom magam érezni testben-lélekben-otthon.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
